• Kategorie
  • Budżet samorządowy i wieloletnia prognoza finansowa.

Podtytuł Projektowanie. Wykonywanie. Spawozdawczość
Autor(zy) Salachna Joanna M. red.
Miejsce wydania Gdańsk
Rok 2014
Wydanie I
Ilość stron 469
Format B5
Okładka miękka
199.50 -20% 159.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu niezwłocznie
Cena przesyłki 0
PP Przesyłka biznesowa pobranie (od 80 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
PP Przesyłka biznesowa (od 80 zł gratis) 0
Paczkomaty InPost przelew (od 100 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier przelew (od 200 zł gratis) 12
Kurier pobranie (od 200 zł gratis) 16
Dostępność 3 szt.
ISBN 978-83-7804-206-8
EAN 9788378042068

Zamów telefonicznie: 914340603

Zostaw telefon

Budżet samorządowy i wieloletnia prognoza finansowa.
Projektowanie. Wykonywanie. Spawozdawczość

Autor(zy): Salachna Joanna M. red.
ISBN: 978-83-7804-206-8
Miejsce wydania: Gdańsk
Rok wydania: 2014
Wydanie :I
Ilość stron: 469
Format: B5
Okładka: miękka

Książka z suplementem elektronicznym.

Jak prawidłowo, zgodnie z przepisami przeprowadzić procedurę budżetową (w tym opracować budżet, stworzyć i podjąć uchwałę budżetową, przeprowadzić jej wykonywanie), a także wprowadzić wieloletnią prognozę finansową.

W publikacji:

  • charakterystyka i konstrukcja wieloletniej prognozy finansowej oraz procedura jej opracowywania i uchwalania,
  • omówienie struktury uchwały budżetowej oraz wzór takiej uchwały (w kilku wariantach),
  • dług jednostki samorządu terytorialnego i deficyt budżetowy – regulacje prawne, konsekwencje przekroczenia wskaźnika,
  • zagadnienia procedury budżetowej JST – opracowywanie oraz uchwalanie budżetu oraz reguły jego wykonywania z uwzględnieniem obszarów, które przysparzają wielu problemów praktycznych,
  • sprawozdawczość finansowa JST oraz autoryzacja wykonania budżetu.Omówieniom poszczególnych zagadnień towarzyszy nie tylko powoływanie istniejącej dotychczas praktyki (np. orzeczniczej) i autorskich poglądów, ale – co szczególnie istotne – wskazano konkretne problemy występujące w praktyce i możliwości ich rozwiązania oraz zaproponowano wzory dokumentów, uchwał, przykłady sporządzenia sprawozdań itp.

Publikacja niezbędna dla każdego skarbnika, głównego księgowego oraz osób zaangażowanych w tworzenie, uchwalanie i wykonanie budżetu oraz wieloletniej prognozy finansowej w jednostkach samorządu terytorialnego.

 

prof. dr hab. Joanna M. Salachna

Profesor dr hab. nauk prawnych, radca prawny. Specjalizuje się w prawie finansów publicznych, a w szczególności finansów samorządowych. Oprócz osiągnięć naukowych (w tym autorstwa lub współautorstwa ponad 160 publikacji, m.in. kolejnych komentarzy praktycznych do ustawy o finansach publicznych, Wyd. ODDK) posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne. Przez ponad 15 lat była członkiem Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, a przez kilkanaście lat orzekała w sprawach naruszeń dyscypliny finansów publicznych. Jest kierownikiem Katedry Prawa i Administracji na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Ewa Czołpińska

Prawnik; praktyk; autorka wielu publikacji z dziedziny gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego; długoletni pracownik Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku – Naczelnik Wydziału Informacji, Analiz i Szkoleń, Przewodnicząca Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy RIO w Białymstoku. 
Anna Ostrowska

Dr nauk prawnych; adiunkt Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku; członek Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, członek Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych; autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu finansów państwa i samorządu terytorialnego. 
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.