• Kategorie
  • Dokumentacja podatkowa cen transferowych.

Autor(zy) Jamroży Marcin red.
Miejsce wydania Gdańsk
Rok 2019
Wydanie IV
Ilość stron 682
Format B5
Okładka miękka
304.50 -20% 244.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu niezwłocznie
Cena przesyłki 0
PP Przesyłka biznesowa pobranie (od 80 zł gratis) 0
Kurier pobranie (od 200 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
PP Przesyłka biznesowa (od 80 zł gratis) 0
Paczkomaty InPost przelew (od 100 zł gratis) 0
Kurier przelew (od 200 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność 4 szt.
ISBN 978-83-7804-687-5.
EAN 9788378046875

Zamów telefonicznie: 914340603

Zostaw telefon

Dokumentacja podatkowa cen transferowych.

Autor(zy): Jamroży Marcin red.
ISBN: 978-83-7804-687-5.
Miejsce wydania: Gdańsk
Rok wydania: 2019
Wydanie :IV
Ilość stron: 682
Format: B5
Okładka: miękka

Zamówienia powyżej 70,00 zł realizujemy bez dodatkowych kosztów.

dr hab. Marcin Jamroży

Profesor SGH, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, doktor nauk prawnych, kierownik Zakładu Podatków w Instytucie Finansów SGH, kierownik Podyplomowych Studiów Międzynarodowych Strategii Podatkowych, kierownik Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami, doradca podatkowy, radca prawny, autor ok. 120 recenzowanych publikacji.
Aleksandra Galczak – absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Doradca podatkowy w poznańskim dziale doradztwa podatkowego w Rödl & Partner, z którym jest związana od 2012 r. Specjalizuje się przede wszystkim w tematyce cen transferowych.

Anna Główka – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Międzynarodowych Strategii Podatkowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, radca prawny w dziale doradztwa podatkowego w Rödl & Partner, autorka i współautorka licznych publikacji o tematyce podatkowej.

Michał Gosek – doradca podatkowy, absolwent Wydziału Ekonomii Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, a także studiów podyplomowych w zakresie prawa podatkowego w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego na Uniwersytecie im A Mickiewicza. W 2013 r ukończył studia doktoranckie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Obecnie Associate Partner kierujący kancelarią podatkową Rödl & Partner w Poznaniu. Członek międzynarodowych zespołów Rödl & Partner do spraw cen transferowych oraz do spraw międzynarodowego prawa podatkowego, a także kierownik krajowego zespołu do spraw inwestowania i działalności w SSE oraz PSI. Współautor licznych publikacji oraz prelegent konferencji o tematyce podatkowej i gospodarczej.

Bartłomiej Gryn – absolwent kierunku Finanse i Bankowość oraz Podyplomowych Studiów Międzynarodowych Strategii Podatkowych w Szkole Głównej Handlowej, wieloletni pracownik korporacji międzynarodowych odpowiedzialny za podatki, obecnie kierownik ds. podatków na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Anna Harasimowicz – absolwentka Wydziału Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studiów podyplomowych „Inżyniera Finansowa” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, biegły rewident, współautorka publikacji z zakresu prawa podatkowego i bilansowego (m.in. Komentarza do umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Niemcami), doświadczony wykładowca, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie projektów cen transferowych oraz tax compliance, a także doradztwa podatkowego oraz ekonomiczno-finansowego.

Marcin Jeliński – absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, doradca podatkowy, rzeczoznawca majątkowy, specjalista w zakresie cen transferowych w Rödl & Partner, posiada bogate doświadczenie w opracowywaniu projektów polityki cen transferowych, weryfikacji transakcji oraz tworzeniu dokumentacji dotyczących problematyki cen transferowych.

Anna Kochanowska – absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Treasury & Tax Menager w grupie SMYK, doradca podatkowy, posiada bogate doświadczenie w kompleksowym doradztwie podatkowym dla przedsiębiorstw, w tym w zakresie problematyki TP, zdobyte m.in. w Rödl & Partner i Ernst & Young. Realizowała projekty TP w szczególności dla podmiotów z branży retail, paliwowo-energetycznej, nieruchomościowej.

Natalia Księżarek – absolwentka kierunku finanse i rachunkowość (specjalność: finanse przedsiębiorstwa) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Senior Consultant w dziale Transfer Pricing jednej z wiodących firm audytorsko-doradczych na rynku; jej doświadczenie obejmuje szereg zagadnień dotyczących problematyki cen transferowych, w tym doradztwo w zarządzaniu ryzykiem podatkowym wynikającym z realizacji transakcji z podmiotami powiązanymi.

Ewa Kubów – absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Międzynarodowego Prawa Podatkowego w ramach programu Mannheim Master of Accounting & Taxation na Mannheim Business School, specjalista do spraw cen transferowych w międzynarodowej firmie doradczej, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie ustalania, weryfikacji oraz dokumentacji podatkowej cen stosowanych w transakcjach pomiędzy podmiotami powiązanymi w Polsce i za granicą oraz opracowywania międzynarodowych analiz benchmarkingowych.

Małgorzata Ostrowska-Krzewina – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, doradca podatkowy, w ramach prowadzonej kancelarii zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym, doradztwem strukturalnym, prowadzeniem przeglądów podatkowych, posiada bogate doświadczenie w doradztwie w zakresie cen transferowych, reprezentuje podatników w trakcie postępowań przed organami administracji skarbowej, jak również w sporach przed sądami administracyjnymi, zajmuje się ponadto doradzaniem podmiotom prowadzącym działalność w specjalnych strefach ekonomicznych.

Katarzyna Pindral – absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Finanse i Bankowość), biegły rewident, CFO w międzynarodowej grupie kapitałowej, współautorka publikacji o tematyce podatkowej, m.in. Komentarza do umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Niemcami.

Andrzej Podszywałow – absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych UW oraz 2-letniej MBA, doświadczony doradca w obszarze wyceny dóbr niematerialnych i instrumentów kapitałowych, w tym dla potrzeb transakcyjnych i odszkodowań; wieloletnia praktyka biegłego sądowego (5 kadencji) i arbitra Komisji Prawa Autorskiego (3 kadencje); współzałożyciel Stowarzyszenia Centrum Cen Transferowych; właściciel serwisu wycenapraw.pl

Marcin Sobieszek – doradca podatkowy i wspólnik w spółce ATA Tax Sp z o o , absolwent Wydziału Ekonomii Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą; specjalizuje się w międzynarodowym planowaniu podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem regulacji dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych, unikania podwójnego opodatkowania oraz cen transferowych; współautor licznych publikacji w zakresie prawa podatkowego, w tym książki Obniżanie ciężarów podatkowych.

Paweł Trojanek – doradca podatkowy od 1992 roku, obecnie prowadzi kancelarię w Warszawie Reprezentuje podatników przed organami administracji i sądami administracyjnymi, współpracuje jako ekspert m.in. z uznanymi kancelariami radców prawnych i adwokatów.Kilkanaście lat doświadczeń gromadził w podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych obsługujących w szczególności klientów z krajów skandynawskich, Niemiec i USA Wykładał międzynarodowe prawo podatkowe dla przedstawicieli biznesu i profesjonalistów w Warszawie, Berlinie, Monachium, Paryżu, Rzymie i Kopenhadze. Prowadził szkolenia i wykłady m.in. dla KIDP, NIK, SGH. W kręgu jego zainteresowań leżą zagadnienia cen transferowych, planowania podatkowego oraz zależności pomiędzy prawem podatkowym a prawem karnym skarbowym.

Dominika Tyczka – doradca podatkowy, absolwentka kierunków ekonomia i filologia germańska na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego i tłumaczeń biznesowych w języku niemieckim realizowanych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na Wydziale Finansów Publicznych i Finansów Przedsiębiorstw. Obecnie Associate Partner we wrocławskim oddziale Rödl & Partner. Doradza w języku niemieckim i angielskim, do obsługiwanych przez nią klientów należą m.in. średnie i duże spółki produkcyjne, handlowe i usługowe z kapitałem polskim i zagranicznym. Specjalizuje się w tematyce cen transferowych, jest członkiem międzynarodowego zespołu Rödl & Partner do spraw cen transferowych (Transfer Pricing Group) i kierownikiem Zespołu Cen Transferowych Rödl & Partner w Polsce. Pełni funkcję koordynatora i prowadzi liczne projekty międzynarodowe z zakresu Global Transfer Pricing.

Katarzyna Zapalska – absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, specjalista w dziale cen transferowych w Kancelarii Paczuski Taudul Doradcy Podatkowi Spółka Partnerska. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego, w szczególności na rzecz spółek z branży finansowej, handlowej, energetycznej, IT i nieruchomościowej. Specjalizuje się w analizowaniu restrukturyzacji podmiotów powiązanych, sporządzaniu i weryfikacji dokumentacji cen transferowych dla podmiotów z rozmaitych sektorów rynku, w tym analiz benchmarkingowych, oraz w opracowywaniu polityki cen transferowych.

Mateusz Zapalski – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Posiada wieloletnie doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji cen transferowych i analiz porównawczych, a także w opracowywaniu polityki cen transferowych.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.