• Kategorie
  • Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych tom 4.

Autor(zy) Starosolski Włodzimierz
Miejsce wydania Warszawa
Rok 2019
Wydanie II
Ilość stron 868
Format B5
Okładka miękka
Brak towaru
89.00 -11% 79.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-01-20344-3.
EAN 9788301203443
Zostaw telefon

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych tom 4.

Autor(zy): Starosolski Włodzimierz.
ISBN: 978-83-01-20344-3.
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2019
Wydanie :II
Ilość stron: 868
Format: B5
Okładka: miękka

Tom 4 znanej w środowisku budowlanym książki przeznaczonej zarówno dla studentów studiów inżynierskich i magisterskich kierunku budownictwo, jaki i dla praktykujących inżynierów - projektantów i wykonawców. Na rynku funkcjonują także pozostałe części podręcznika (tomy 1-6).

Publikacja zawiera zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach związanych. Normy „europejskie" (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując przy tym z przedstawienia zaleceń dotychczasowych Norm Polskich (PN). Tekst zilustrowano wieloma rysunkami i zdjęciami ułatwiającymi przyswojenie fizycznego kształtu omawianych elementów i ich szczegółów - pokazującymi je w rzeczywistości.

Tom IV jest w głównej mierze poświęcony ustrojom ścianowym, zarówno monolitycznym, jak i prefabrykowanych. Omówiono w nim zasady kształtowania ustrojów ścianowych, ich konstruowania i obliczania, problemy związane ze zbrojeniem i szczegółami połączeń. Zagadnienia te poprzedzono rozdziałami poświęconymi doborowi proporcji elementów konstrukcyjnych, ogólnej metodologii projektowania, wszelkim typom dylatacji, obliczaniu i konstruowaniu tarcz oraz usztywnianiu ustrojów.

W wydaniu 2 tomu 4-tego treść wszystkich rozdziałów została rozszerzona, uwspółcześnienia i uzupełniona. Najwięcej zmian dokonano w rozdziale „Konstrukcje ścianowe".

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy