• Kategorie
  • Łączenie, podział i przekształcanie spółek handlowych.

Symbol: OFI901
Autor(zy) Kidyba Andrzej Witosz Antoni red., Witosz Aleksander Jerzy
Miejsce wydania Warszawa
Rok 2019
Wydanie IV
Ilość stron 393
Format B5
Okładka twarda
Brak towaru
199.00 -15% 169.90
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 1-5 dni
Cena przesyłki 0
PP Przesyłka biznesowa pobranie (od 80 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
PP Przesyłka biznesowa (od 80 zł gratis) 0
Paczkomaty InPost przelew (od 100 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier przelew (od 200 zł gratis) 12
Kurier pobranie (od 200 zł gratis) 16
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-8160-535-9.
EAN 9788381605359
Zostaw telefon

Łączenie, podział i przekształcanie spółek handlowych.

Autor(zy): Kidyba Andrzej red. Witosz Antoni, Witosz Aleksander Jerzy.
ISBN: 978-83-8160-535-9.
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2019
Wydanie :IV
Ilość stron: 393
Format: B5
Okładka: twarda

Publikacja zawiera kompleksowe omówienie prawnych środków transformacji podmiotów gospodarczych - przede wszystkim spółek handlowych, ale także spółki cywilnej, jednoosobowej działalności gospodarczej i spółdzielni pracy. Podjęto w niej próbę wyjaśnienia szeregu wątpliwości z praktyki stosowania prawa, odnosząc się w szczególności do takich kwestii jak: ochrona wierzycieli transformujących się spółek, obrona interesów wspólników (akcjonariuszy), odpowiedzialność osób zarządzających czy specyfika spółki niewypłacalnej.

Czwarte wydanie stanowi głęboką przebudowę oryginalnej publikacji autorstwa zmarłego w 2015 r. prof. zw. dr. hab. Antoniego Witosza. Przy zachowaniu aktualnych rozważań teoretycznych Autora, większość uwag szczegółowych i praktycznych została opracowana na nowo, by uwzględniać dokonane zmiany ustawodawcze oraz poszerzony dorobek doktryny i judykatury.

   Adresaci:
Książka jest przeznaczona dla adwokatów i radców prawnych, menedżerów zarządzających podmiotami gospodarczymi, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz wierzycieli i wspólników (akcjonariuszy) transformujących się spółek. Będzie przydatna także dla teoretyków prawa handlowego.

Andrzej Kidyba - profesor doktor habilitowany nauk prawnych w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; specjalista w zakresie prawa handlowego, gospodarczego i cywilnego; ukończył aplikację sędziowską i zdał egzamin radcowski; autor, współautor oraz redaktor ponad 300 publikacji, w tym kilkudziesięciu książek i opracowań naukowych: wielokrotnie wznawianych komentarzy (m.in. Kodeks spółek handlowych. Komentarz; Kodeks cywilny. Komentarz; Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Komentarz), podręczników, monografii, glos oraz artykułów publikowanych w Polsce i za granicą; arbiter w licznych międzynarodowych i krajowych postępowaniach arbitrażowych. Współpracuje z wieloma europejskimi ośrodkami naukowymi. Jest konsulem honorowym Republiki Federalnej Niemiec.Antoni Witosz - profesor doktor habilitowany nauk prawnych, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; radca prawny, specjalista w zakresie prawa handlowego i gospodarczego oraz prawa upadłościowego i naprawczego; autor około 200 publikacji naukowych, a także współautor i redaktor komentarzy do kodeksu spółek handlowych oraz prawa upadłościowego i naprawczego.

Aleksander Jerzy Witosz - doktor habilitowany nauk prawnych; profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, kierownik Katedry Prawa i Ubezpieczeń na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń; radca prawny; autor ponad stu publikacji z dziedziny prawa handlowego, w szczególności poświęconych prawu spółek oraz prawu restrukturyzacyjnemu i upadłościowemu; współautor i redaktor komentarzy do ustaw - Prawo restrukturyzacyjne i Prawo upadłościowe, współautor Systemu Prawa Handlowego, rozdziału o łączeniu się spółek w tomie 17b Systemu Prawa Prywatnego oraz czterotomowego komentarza do kodeksu spółek handlowych pod red. A. Kidyby, m.in. w zakresie przepisów o łączeniu się i przekształcaniu spółek.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.