• Kategorie
  • Monitoring kontrola i audyt wykorzystywania środków Unii Europejskiej.

Symbol: WOL0101
Autor(zy) Wójtowicz-Dawid Anna
Miejsce wydania Warszawa
Rok 2020
Wydanie I
Ilość stron 334
Format B5
Okładka miękka
Brak towaru
129.00 -10% 116.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 1-5 dni
Cena przesyłki 0
PP Przesyłka biznesowa pobranie (od 80 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
PP Przesyłka biznesowa (od 80 zł gratis) 0
Paczkomaty InPost przelew (od 100 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier przelew (od 200 zł gratis) 12
Kurier pobranie (od 200 zł gratis) 16
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-8187-929-3.
EAN 9788381879293
Zostaw telefon

Monitoring kontrola i audyt wykorzystywania środków Unii Europejskiej.

Autor(zy): Wójtowicz-Dawid Anna.
ISBN: 978-83-8187-929-3.
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2020
Wydanie :I
Ilość stron: 334
Format: B5
Okładka: miękka

Książka skupia się na instytucjach monitoringu, kontroli i audytu będących instrumentami gwarantującymi poprawność wydatkowania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej (UE). Jej celem jest określenie zasad funkcjonowania i ról poszczególnych instytucji, jakie powinny spełniać w całym systemie zarządzania i kontroli wydatkowania środków pochodzących z budżetu UE.

Publikacja składa się z dwóch części. W pierwszej omówione zostały podstawy definicyjne polityki spójności, zasady wydatkowania środków pochodzących z budżetu UE oraz model związany z wykorzystaniem środków przeznaczonych na realizację polityki spójności. Część druga to omówienie poszczególnych instytucji - czyli monitoringu, kontroli i audytu - w ujęciu funkcjonalnym na poziomie UE, krajowym oraz regionalnym.

   Adresaci:
Książka przeznaczona jest dla beneficjentów środków unijnych (podmioty korzystające ze środków unijnych, adwokaci, radcowie prawni, pracownicy administracji samorządowej i rządowej zajmujący się wydatkowaniem środków UE), którzy znajdą w niej odpowiedzi na pytania o kryteria monitoringu, kontroli i audytu oraz sposób przygotowania się do nich i ich przebieg. Zainteresuje także instytucje prowadzące kontrole, audyt i monitoring środków pochodzących z budżetu UE - dla których określone zostały zasady funkcjonowania i role poszczególnych instytucji, jakie powinny one spełniać w całym systemie zarządzania i kontroli wydatkowania środków pochodzących z budżetu UE.Anna Wójtowicz-Dawid - doktor nauk prawnych; adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego; zajmuje się zagadnieniami prawa zamówień publicznych, pomocy publicznej, kontroli zarządczej oraz prawa finansowego, a także obsługą prawną projektów realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego; wieloletni trener z zakresu zamówień publicznych i pomocy publicznej; autorka licznych publikacji o tej tematyce.Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.