• Kategorie
  • Ocena oddziaływania na środowisko. Teoria i praktyka.

Autor(zy) Krystek Jacek
Miejsce wydania Warszawa
Rok 2020
Wydanie I
Ilość stron 618
Format B5
Okładka miękka
Brak towaru
119.00 -10% 107.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu chwilowo brak
Cena przesyłki 0
PP Przesyłka biznesowa pobranie (od 80 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
PP Przesyłka biznesowa (od 80 zł gratis) 0
Paczkomaty InPost przelew (od 100 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier przelew (od 200 zł gratis) 12
Kurier pobranie (od 200 zł gratis) 16
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-01-21370-1.
EAN 9788301213701
Zostaw telefon

Ocena oddziaływania na środowisko. Teoria i praktyka.

Autor(zy): Krystek Jacek.
ISBN: 978-83-01-21370-1.
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2020
Wydanie :I
Ilość stron: 618
Format: B5
Okładka: miękka

Prezentujemy pierwsze wydanie monografii dotyczącej oceny oddziaływania na środowisko. Oprócz zagadnień prawnych i proceduralnych (dostęp do informacji o środowisko, udział społeczeństwa w procedurach administracyjnych dotyczących środowiska, procedura administracyjna oceny oddziaływania na środowisko), szeroko omówiono metodykę sporządzania opracowań środowiskowych, szczególnie kart informacyjnych przedsięwzięcia oraz raportów oceny oddziaływania na środowisko. Zaprezentowano również metody oceny stanu środowiska przyrodniczego oraz metody oceny wpływu na środowisko. Omówiono typowe rodzaje oddziaływań na środowisko jak i charakterystykę typowych przedsięwzięć poddawanych ocenie oddziaływania na środowisko.

Jest to pierwsze polskie opracowanie, które w tak szerokim zakresie omawia zarówno zagadnienia teoretyczne procedury oceny oddziaływania na środowisko, jak i praktyczne aspekty wykonywania opracowań środowiskowych. Zaprezentowano sposoby wyszukiwania informacji, w tym do obliczeń wpływu przedsięwzięcia na środowisko.

Książka zawiera odwołanie do prawie 1400 pozycji literaturowych, które umożliwiają dalsze analizowanie szczegółowych zagadnień poruszanych w monografii.

Książka „Ocena oddziaływania na środowisko. Teoria i praktyka", autorstwa  Jacka Krystka jest aktualnym wartościowym merytorycznie opracowaniem, które ze względu na zawartość merytoryczną oraz sposób jej prezentacji, znajdzie odbiorcę wśród wielu grup specjalistów z przedmiotowego obszaru jak również studentów i osób indywidualnych.

Z recenzji dr hab. Edyty Sierki, prof. UŚNie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.