• Kategorie
  • Podatek od spadków i darowizn . Komentarz.

Autor(zy) Bogucki Stanisław, Cudak Arkadiusz, Pietrasz Piotr, Stachurski Wojciech, Winiarski Krzysztof, Wrzesińska-Nowacka Aleksandra
Miejsce wydania Gdańsk
Rok 2015
Wydanie I
Ilość stron 435
Format B5
Okładka miękka
178.50 -22% 139.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu niezwłocznie
Cena przesyłki 0
PP Przesyłka biznesowa pobranie (od 80 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
PP Przesyłka biznesowa (od 80 zł gratis) 0
Paczkomaty InPost przelew (od 100 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier przelew (od 200 zł gratis) 12
Kurier pobranie (od 200 zł gratis) 16
Dostępność 5 szt.
ISBN 978-83-7804-253-2
EAN 9788378042532

Zamów telefonicznie: 914340603

Zostaw telefon

Podatek od spadków i darowizn . Komentarz.

Autor(zy): Bogucki Stanisław, Cudak Arkadiusz, Pietrasz Piotr, Stachurski Wojciech, Winiarski Krzysztof, Wrzesińska-Nowacka Aleksandra.
ISBN: 978-83-7804-253-2
Miejsce wydania: Gdańsk
Rok wydania: 2015
Wydanie :I
Ilość stron: 435
Format: B5
Okładka: miękka

Stanisław Bogucki

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, autor i współautor monografii, komentarzy, artykułów i glos z zakresu prawa podatkowego oraz procedur podatkowych, a także z zakresu prawa cywilnego i prawa konsularnego.
dr Arkadiusz Cudak

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, autor i współautor monografii, komentarzy, artykułów i glos z zakresu prawa podatkowego i procedur podatkowych, prawa i postępowania administracyjnego, a także z zakresu postępowania egzekucyjnego w administracji, postępowania cywilnego, w tym postępowania egzekucyjnego cywilnego.
dr Piotr Pietrasz

Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku oddelegowany do Naczelnego Sądu Administracyjnego, naczelnik wydziału w Biurze Orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego, członek Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego, adiunkt w Zakładzie Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, autor i współautor monografii, komentarzy, artykułów i glos z zakresu prawa podatkowego i procedur podatkowych, a także z zakresu prawa i postępowania administracyjnego oraz postępowania sądowoadministracyjnego.
dr Wojciech Stachurski

Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, autor i współautor monografii, komentarzy, artykułów z zakresu prawa finansowego, podatkowego oraz procedur podatkowych, a także z zakresu prawa gospodarczego publicznego.
dr Krzysztof Winiarski

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, autor i współautor monografii, komentarzy, artykułów z zakresu prawa podatkowego oraz procedur podatkowych, a także z zakresu prawa i postępowania administracyjnego.
Aleksandra Wrzesińska-Nowacka

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego, autorka i współautorka komentarzy, artykułów z zakresu prawa podatkowego oraz procedur podatkowych, a także z zakresu prawa i postępowania administracyjnego.

Podatek od spadków i darowizn […] w praktyce zawsze rodził różnorodne problemy związane zarówno z jego wymiarem, jak też poborem. […] Autorzy komentarza nie uciekają od omawiania zagadnień trudnych czy wręcz uznanych za kontrowersyjne. […] W moim przekonaniu recenzowany komentarz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich, którzy oczekują rzeczowej, kompetentnej i odpowiedzialnej podpowiedzi […] w stosowaniu instytucji podatku od spadków i darowizn. […] na podkreślenie zasługuje fakt, że w omawianej pracy przywołano kilkaset wyroków NSA i WSA, wiele orzeczeń TK i SN […] autorzy przywołują i cytują bardzo obficie literaturę z tych dziedzin prawa [podatkowego, cywilnego i rodzinnego].

Z recenzji dr. hab. S. Presnarowicza z Katedry Finansów Publicznych i Prawa Finansowego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego (Izba Finansowa)
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.