• Kategorie
  • Spółka akcyjna . Praktyczny poradnik.

Autor(zy) Koralewski Michał
Miejsce wydania Gdańsk
Rok 2020
Wydanie I
Ilość stron 293
Format B5
Okładka miękka
220.50 -14% 189.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu niezwłocznie
Cena przesyłki 0
PP Przesyłka biznesowa pobranie (od 80 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
PP Przesyłka biznesowa (od 80 zł gratis) 0
Paczkomaty InPost przelew (od 100 zł gratis) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier przelew (od 200 zł gratis) 12
Kurier pobranie (od 200 zł gratis) 16
Dostępność 5 szt.
ISBN 978-83-7804-735-3.
EAN 9788378047353

Zamów telefonicznie: 914340603

Zostaw telefon

Spółka akcyjna . Praktyczny poradnik.

Autor(zy): Koralewski Michał.
ISBN: 978-83-7804-735-3.
Miejsce wydania: Gdańsk
Rok wydania: 2020
Wydanie :I
Ilość stron: 293
Format: B5
Okładka: miękka

Prosta spółka akcyjna to najnowszy typ spółki kapitałowej w polskim prawie.
 
Przepisy regulujące ten typ spółki wzorują się na przepisach prawnych obowiązujących w innych państwach, na wcześniejszych projektach ustawodawstwa krajowego, a także na przepisach regulujących spółkę z o.o. oraz spółkę akcyjną. Prosta spółka akcyjna jest zatem swoistą hybrydą łączącą różne przepisy.

Spółka ta została wprowadzona nie tylko w celu wsparcia przedsięwzięć opartych na innowacjach i nowoczesnych technologiach. Zaproponowane mechanizmy zwiększenia elastyczności reguł stosowanych w odniesieniu do spółki z o.o. i do spółki akcyjnej oraz połączenie w jednej formie prawnej elementów właściwych dla tych dwóch typów spółek odpowiadają również innym potrzebom działalności.
 
Rozwiązania przyjęte w prostej spółce akcyjnej, takie jak: brak kapitału zakładowego, możliwość wniesienia wkładów niepieniężnych na pokrycie akcji wszelkim wkładem mającym wartość majątkową, w szczególności świadczeniem pracy lub usług, możliwość przeprowadzania walnych zgromadzeń za pomocą środków komunikacji elektronicznej, czynią tę spółkę atrakcyjną alternatywą dla klasycznych spółek kapitałowych.
 
W publikacji m.in.:

  • założenie spółki,
  • umowa spółki,
  • wniesienie wkładów do spółki,
  • kapitał akcyjny,
  • akcje,
  • prawa i obowiązki akcjonariuszy,
  • organy spółki (zarząd, rada nadzorcza, walne zgromadzenie),
  • rozwiązanie i likwidacja spółki,
  • odpowiedzialność w spółce.

 
Dodatkowo w książce wzory przydatnych dokumentów (również w wersji edytowalnej – w suplemencie elektronicznym dołączonym do książki) oraz tekst przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Plik suplementu można pobrać przez Internet – instrukcja postępowania znajduje się w książce. Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.

Michał Koralewski

Radca prawny, absolwent studiów II i III stopnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, wspólnik zarządzający w Kancelarii Radców Prawnych Legitus s.c. w Gdańsku. Specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym i gospodarczym oraz w prowadzeniu postępowań sądowych. Zasiada w organach zarządzających i nadzorczych spółek kapitałowych oraz innych jednostek organizacyjnych. Autor licznych publikacji naukowych oraz publicystycznych z dziedziny prawa.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.